Wizyty Przygotowawcze Grundtviga
Poniższe informacje oraz pozostałe w zakładkach dotyczących akcji Wizyty Przygotowawcze Grundtviga dotyczą selekcji w roku 2013 i poprzednich. Ostatni termin składania wniosków minął 31 stycznia br. Rok 2013 jest ostatnim rokiem składania wniosków w programie "Uczenie się przez całe życie". Od roku 2014 przewidywane jest wdrożenie nowego programu, stosowne informacje pojawią się po podjęciu decyzji na poziomie europejskim.
Wizyty Przygotowawcze Grundtviga 2013 - w pigułce
* Wszystkie wyjazdy przygotowujące do złożenia projektów w ramach programu Grundtvig muszą zakończyć się najpóźniej do dnia będącego terminem składania wniosków o dofinansowanie w selekcji roku 2013 na realizację planowanego projektu. Wyjazd w celu przygotowania:
Uprzejmie informujemy, że na samym początku wniosku aplikacyjnego eForm na wizyty przygotowawcze jest zamieszczona przez Komisję Europejską informacja "Application form is to be used before the 01/02/2013. After 31/01/2013 the application submission will be blocked", z czego wynika, iż nie będzie możliwe złożenie eForm po 31 stycznia 2013. |
Możliwe dofinansowanie:
- kosztów podróży - podróż na miejsce odbycia wizyty oraz z powrotem na podstawie kosztów rzeczywistych
- kosztów utrzymania:
- w przypadku indywidualnej wizyty: według stawek utrzymania dla kraju przyjmującego (wysokości ryczałtowe),
- w przypadku seminarium: opłata za seminarium kontaktowe określona przez organizatora.
Dodatkowe informacje
Co roku Komisja Europejska ogłasza pełną informację o założeniach poszczególnych akcji programu Grundtvig, zasadach i procedurach wnioskowania i przyznawania dofinansowania. Informacje te są publikowane w Zaproszeniu do składania wniosków.
Elementem Zaproszenia jest Przewodnik Programu "Uczenie się przez całe życie", gdzie w części I znajdują się informacje o założeniach programu, procedurach wnioskowania i warunkach finansowych dla każdego typu akcji. Część ta zawiera m.in. szczegółowe informacje o zasadach finansowania obowiązujących każdą akcję, łącznie z tabelami stawek i kwot ryczałtowych. W części IIa i IIb natomiast można znaleźć ogólne założenia poszczególnych programów sektorowych oraz szczegółowe opisy każdej akcji (tzw. fiszki).
Aby ułatwić polskim beneficjentom dostęp do informacji, polska Narodowa Agencja tłumaczy fiszki na język polski i dodaje informacje praktyczne (np. stawki, kwoty ryczałtowe, krajowe priorytety, krajowe kryteria oceny formalnej).
- Zaproszenie do składania wniosków 2013
- angielska wersja językowa opisu akcji (tzw. fiszka z ww. Zaproszenia)
- polska wersja językowa opisu akcji (tłumaczenie fiszki z dodanymi przez polską Narodową Agencję informacjami praktycznymi)
Prosimy o dokładne zapoznanie się z ww. dokumentami oraz z właściwymi podzakładkami na niniejszej stronie internetowej programu Grundtvig przed planowaniem udziału w akcji. Polecamy też zapoznanie się z Najczęściej zadawanymi pytaniami.