Aktualności Grundtviga

12.07.2012
Grundtvig Study: In-Service Training. Analysis of Provision of and Participation in In-Service Training Activities

Raport zawiera wyniki badań zrealizowanych na zlecenie Komisji Europejskiej, dotyczących akcji mobilnościowych programu Grundtvig. Badanie zostało przeprowadzone wśród beneficjentów akcji mobilnościowych z lat 2001-2010 oraz organizatorów szkoleń, których oferta jest opublikowana w europejskim katalogu Grundtvig/Comenius.

06.07.2012
Statystyki programu "Uczenie się przez całe życie" w jednym miejscu

"Statistics for All" to nowy serwis internetowy, który powstał w celu zbierania i przetwarzania statystyk dotyczących kończącego się powoli programu "Uczenie się przez całe życie". Powstaje przy współpracy Narodowych Agencji z różnych krajów, w tym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

05.07.2012
Wolontariat osób dojrzałych w Polsce

Departament Pożytku Publicznego udostępnił ekspertyzę "Wolontariat osób dojrzałych w Polsce", opracowaną dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Ekspertyza jest poświęcona obecnemu stanowi oraz perspektywom rozwoju wolontariatu osób dojrzałych w Polsce. Porusza takie kwestie, jak definicja wolontariatu osób dojrzałych i jego uwarunkowania oraz omawia podstawowe programy skierowane na aktywizację i wolontariat seniorów, w tym program Grundtvig.

04.07.2012
Najbliższy termin składania wniosków: 30 lipca

30 lipca upływa kolejny termin składania wniosków w akcji Wizyty i wymiana kadry dla edukacji dorosłych (dla wyjazdów rozpoczynających się po 1 października 2012 roku).

03.07.2012
Przewodnik jak planować i organizować dialog międzypokoleniowy

Przewodnik powstał w ramach projektu "MATES" (Mainstreaming Intergenerational Solidarity), zrealizowanego dzięki dofinansowaniu w akcji Działania Towarzyszące Grundtviga.

Publikacja ma stanowić wsparcie przy planowaniu oraz prowadzeniu działalności na rzecz dialogu międzypokoleniowego i został stworzony głównie z myślą o organizacjach zainteresowanych tym tematem, władzach lokalnych i badaczach tego obszaru. Zawiera praktyczne wskazówki dla realizatorów działań międzypokoleniowych oraz opisy przykładowych projektów.

02.07.2012
Nowy numer "Języków Obcych w Szkole"

Zapraszamy do zapoznania się z 2. numerem czasopisma "Języki Obce w Szkole", wydawanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Duża część najnowszego wydania została poświęcona programowi Grundtvig, w tym przykładom działań związanych z nauką i nauczaniem dorosłych języków obcych.

Zapraszamy do lektury!

 

29.06.2012
Spotkanie monitoringowe dla beneficjentów Projektów Partnerskich Grundtviga z selekcji 2011

21 czerwca 2012 roku Narodowa Agencja zorganizowała spotkanie monitoringowe dla beneficjentów Projektów Partnerskich Grundtviga zaakceptowanych w roku 2011. Spotkanie miało na celu omówienie procedury składania i wypełniania raportu postępów oraz dyskusję nad pojawiającymi się podczas realizacji projektów problemami i wyzwaniami.

27.06.2012
Wyniki selekcji dla akcji Projekty Partnerskie Grundtviga 2012

26 czerwca 2012 r. Narodowa Agencja programu "Uczenie się przez całe życie" - Grundtvig podjęła decyzje selekcyjne dot. wniosków złożonych w akcji Projekty Partnerskie Grundtviga w terminie do 21 lutego 2012 r.

Lista z ostatecznymi wynikami selekcji.

27.06.2012
Konkurs w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej

W związku z obchodami Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Komisja Europejska postanowiła przyznać specjalne nagrody. Ich celem jest wyróżnienie organizacji i osób indywidualnych wspierających aktywność seniorów.

Nagrody Europejskiego Roku 2012 zostaną przyznane w sześciu kategoriach:

Switch style