Aktualności Grundtviga

14.11.2013
Spotkanie dla seniorów "Wolontariat bez granic i barier wiekowych"

Zapraszamy do udziału w spotkaniu dla seniorów pt. "Wolontariat bez granic i barier wiekowych", które odbędzie się w czwartek 21 listopada 2013 r. w Ośrodku Debaty Międzynarodowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych przy ul. Kruczej 38/42 w Warszawie.

Na spotkanie obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 22 455 54 54 lub adresem e-mail: odm@msz.gov.pl.

>>Zaproszenie

25.10.2013
W świecie cyfrowym - szkolenia, warsztaty, kursy

Czy można oswoić najnowsze technologie, korzystać z Internetu bezpiecznie i pożytecznie, nauczyć się języka obcego i równocześnie nawiązać współpracę ze szkołą z odległego krańca Europy? Tak, to możliwe dzięki współczesnym technologiom cyfrowym. Dołącz do cyfrowego świata! Jak to zrobić, jak zacząć? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o pożytkach z Internetu? Co Internet może zrobić dla ciebie? Dowiedzą się tego Państwo na którejkolwiek z konferencji z cyklu "W świecie cyfrowym - szkolenia, warsztaty, konferencje".

21.10.2013
Bezpłatne kursy internetowe eTwinning

Nauczycieli i osoby, które chcą podnieść swoje kompetencje z zakresu technologii informacyjnych zapraszamy na bezpłatne kursy internetowe poświęcone narzędziom przydatnym do korzystania z nowoczesnych technologii w szkole i w życiu codziennym.

Zachęcamy do skorzystania z kursów szeroko rozumiane środowisko oświatowe, nauczycieli i innych pracowników szkoły, wychowawców, opiekunów, studentów kierunków pedagogicznych, kadrę kierowniczą szkół i placówek oświatowych oraz inne osoby w wieku 45+ zainteresowane tematem szkoleń.

10.10.2013
Wyniki Międzynarodowego Badania Kompetencji Osób Dorosłych PIAAC

Międzynarodowe Badanie Kompetencji Osób Dorosłych PIAAC zostało przeprowadzone w latach 2011-2012 w 24 krajach, w tym w 17 państwach członkowskich Unii Europejskiej. Łącznie przebadano 166 tys. osób w wieku 16-65 lat. Badanie przygotowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

03.10.2013
Nowa publikacja poświęcona dobrym praktykom w projektach

Publikacja European Shared Treasure: A Milky Way of Educational Best Practices poświęcona jest najlepszym projektom edukacyjnym dofinansowanym w programach Grundtvig, Comenius i Leonardo da Vinci, wybranym spośród tysięcy projektów opublikowanych w bazie EST (European Shared Treasure).

11.09.2013
Rząd przyjął dokument strategiczny w sprawie uczenia się przez całe życie

10 września 2013 r. rząd przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia dokumentu strategicznego "Perspektywa uczenia się przez całe życie".

Dokument jest wynikiem prac Międzyresortowego Zespołu do spraw uczenia się przez całe życie, w tym Krajowych Ram Kwalifikacji. Wytycza kierunki polityki, która obejmuje działania na rzecz: uczenia się w różnych kontekstach (formalnym, pozaformalnym i nieformalnym), uczenia się na wszystkich etapach życia, począwszy od najmłodszych lat do późnej starości oraz identyfikacji, oceny i potwierdzania efektów uczenia się.

09.09.2013
Piąte Forum III Wieku w Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu za nami

W dniach 4-7 września 2013 r. już po raz piąty odbyło się Forum III Wieku – konferencja towarzysząca XXIII Forum Ekonomicznemu w Krynicy-Zdroju.

Forum III Wieku, specjalistyczna konferencja odbywająca się częściowo w Krynicy-Zdroju, a częściowo w Nowym Sączu, jest inicjatywą środowiska uniwersytetów trzeciego wieku.

02.09.2013
Nowy katalog Warsztatów Grundtviga

Komisja Europejska udostępniła pierwszą wersję katalogu z Warsztatami Grundtviga zaakceptowanymi w selekcji roku 2013.

Aktualna wersja katalogu obejmuje warsztaty odbywające się od 1 września 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r.

Przypominamy, że warsztaty z selekcji roku 2013 przeznaczone są dla przedstawicieli kadry edukacji dorosłych, zajmujących się tematyką alfabetyzacji osób dorosłych (ang. adult literacy).

27.08.2013
Konkurs „Dobre praktyki. Dojrz@łość w sieci” 2013

Już po raz drugi Koalicja „Dojrz@łość w sieci” oraz Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych ogłaszają konkurs, którego celem jest stymulowanie działań edukacyjnych poprzez zebranie, przedstawienie i promocję wzorcowych działań edukacji cyfrowej mających charakter międzypokoleniowy ze szczególnym uwzględnieniem osób po 50-tym roku życia.

Adresatami konkursu są organizacje, instytucje i firmy, które podejmują różnorodne działania na rzecz edukacji cyfrowej dojrzałych Polaków.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 września 2013.

Switch style