Aktualności Grundtviga

07.10.2014
 Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie już działa!

Tysiące ludzi pracujących w obszarze edukacji dorosłych będzie mogło uzyskać dostęp do informacji o nowościach, wydarzeniach i sieci współpracy partnerów z całej Europy. Komisja Europejska przedstawia najnowszą wersję swojej strony dedykowanej społeczności związanej z obszarem uczenia się dorosłych – EPALE.

03.10.2014
Konkurs „Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki.” 2014

Już po raz trzeci Koalicja „Dojrz@łość w sieci” oraz Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych ogłaszają konkurs, którego celem jest popularyzacja inicjatyw rozwijających umiejętności i zachęcających do korzystania z nowych technologii osoby powyżej 50. roku życia. W tym roku organizatorzy konkursu poszukiwać będą szczególnie projektów o międzypokoleniowym charakterze.

Adresatami konkursu są organizacje, instytucje i firmy, które podejmują różnorodne działania na rzecz edukacji cyfrowej dojrzałych Polaków.

12.09.2014
Motywujesz innych do działania? Weź udział w konkursie i zostań EDUinspiratorem!

Uczestniczyłeś w projektach edukacyjnych realizowanych w ramach unijnych programów? Zdobyłeś nowe umiejętności oraz zachęciłeś innych do działania? Zmieniasz otaczającą Cię rzeczywistość? Odwiedź stronę www.eduinspiracje.org.pl, zgłoś się i zdobądź tytuł EDUinspiratora. Masz czas do 10 października br. Możesz wygrać cenne nagrody.

04.04.2014
Konkurs EAEA Grundtvig Award 2014

Już po raz dwunasty Europejskie Stowarzyszenie Edukacji Dorosłych (European Association for Education of Adults - EAEA) organizuje konkurs, w ramach którego nagradzane są inicjatywy podejmowane w obszarze edukacji dorosłych.

Tym razem konkurs otwarty jest dla realizatorów projektów dotyczących I Wojny Światowej.

Nagroda powiązana jest  z współtworzonym przez EAEA projektem "Pamięć dla przyszłości" skupiającym inicjatywy związane z pamięcią o I Wojnie Światowej w celu zainicjowania dialogu, badań i dyskusji na ten temat.

14.02.2014
Rusza Akademia Erasmus+
AKADEMIA ERASMUS+

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NOWEGO PROGRAMU

25 lutego 2014 r. w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego w Warszawie odbędzie się dzień informacyjny programu Erasmus+. Dwanaście sesji warsztatowych czeka na osoby zainteresowane udziałem w nowym programie UE. Niezbędne informacje, spotkania z ekspertami Narodowej Agencji oraz praktyczne wskazówki – zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

17.01.2014
Poprawa sytuacji kobiet poprzez programy alfabetyzacji

UNESCO Institute for Lifelong Learning (UIL) ogłosił swą najnowszą analizę (policy brief), poświęconą tym razem kwestii wzmocnienia pozycji kobiet poprzez programy alfabetyzacji (“Gender equality matters: Empowering women through literacy programmes”).

31.12.2013
"Pakiet dla seniorów" przyjęty przez rząd

24 grudnia 2013 roku Rada Ministrów przyjęła pakiet rozwiązań dotyczących osób starszych, tzw. pakiet dla seniorów. Składają się na niego:

  • założenia Długofalowej Polityki Senioralnej na lata 2014-2020
  • Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020
  • program "Solidarność pokoleń - działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+".

Jednym z priorytetowych obszarów działań wskazanych w ww. dokumentach jest edukacja osób starszych.

16.12.2013
Erasmus+: zaproszenie do składania wniosków oraz "Przewodnik po programie"

12 grudnia 2013 r. Komisja Europejska opublikowała szczegółowy przewodnik po programie oraz zaproszenie do składania wniosków dla instytucji zainteresowanych udziałem w nowym programie w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu - Erasmus+.

18.11.2013
Założenia Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020

30 października 2013 roku przekazano projekt Założeń Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020 do konsultacji społecznych.

Założenia Długofalowej Polityki Senioralnej powstały we współpracy członków-ekspertów Rady ds. Polityki Senioralnej.

Założenia Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020 (zwane dalej "ZDPS") to dokument, który został wykonany jako komponent systemowy Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 (zwany dalej "Program ASOS").

Switch style